Tillväxtverkets logotyp

Nyheter Mellersta Norrland

2012-01-20
100 miljoner kvar att ansöka om i Mellersta Norrland
Det finns cirka 100 miljoner i tillgängliga medel att ansöka om inom programområde Mellersta Norrland. Ansökningsomgång 2012:1 är öppen för ansökningar fram till och med 15 maj.

2011-09-09
Tips för lägesrapporterna
De fakturor som du redovisar i den ekonomiska delen av lägesrapporten är ett bra underlag att utgå ifrån när du ska beskriva vilka aktiviteter som genomförts.

2011-03-30
Ny broschyr presenterar programmet Mellersta Norrland
I broschyren kan du läsa om sex projekt som får stöd genom programmet, intervjuer med programchef och ordförande för strukturfondspartnerskapet, samt kortfattat om ekonomiskt läge och följeforskning.

2011-01-25
Sammanslagning av åtgärder i Mellersta Norrland
Vid Övervakningskommittéens möte i Arjeplog 16-17 november 2010 fattades beslut om ändring i åtgärdsdokumentet Mellersta Norrland som innebär sammanslagning av åtgärder inom insatsområden.

Publicerad
21 mars 2012 16:39
Innehålls-
ansvarig

fornamn.efternamn@tillvaxtverket.se